30.9.05

cork plus

Postup slavie do dalšího kola poháru uefa si užívám na slovensku v nitře. Při příjezdu jsem se bál, že neuvidím přímý přenos na čt2, takže první věc, kterou jsem zkontroloval po příchodu na hotel byly televezní kanály. Čt2 tam naštěstí byla.Fotbalový pobyt jsem začal již ve středu ligou mistrů, neuvěřitelným zápasem mezi portem a petržalkou. Hosté prohrávali v 30. minutě již 2-0 a byli na ručník. Těsně před poločasem ale snížili na 1-2 a v poločase druhém dvěma přesnými direkty porto dorazili. Zaměřil jsem se na býbalého slávistu jána kozáka. Ten dával druhý gól a na třetí centroval z přímého kopu. Pořád ještě běhá jakoby se měl každou chvíli skácet a jeho výskoky na míč nepřesáhnou deset centimetrů. Ale přeji jim to, zvlášť po ostudě, kterou v lm předvádí sparta.Slávisti nastoupili proti tvrdě až záludně hrajícím irům. Naštěstí se brzy ukázalo, že to nebude soupeř k nepřehrání, a z rychlých protiútoků protivníka dorazil nejprve piták a po něm vlček. Konečně se na slávistický fotbal dalo koukat a ke kolapsům obrany došlo jen v krátkých chvilách, které nedovedl soupeř využít. Jediný gól dali z penalty.

cork city – slavia 1:2 (0:1)
kozáčik – krajčík, suchý, latka, zbončák – piták, jarolím, hrdlička (90. černoch), švento – vlček (90. kratochvíl), fořt (81. pešír)